Запитання та відповіді

Загальні питання

До кого необхідно звернутися за підключенням техніки Gorenje для збереження гарантії?

Ми рекомендуємо звертатися за підключенням в авторизовані сервісні центри. При такому варіанті споживач одержує гарантійний строк від дня установки.

При бажанні, Ви можете звернутися до будь-якого іншого кваліфікованого фахівця за підключенням. У цьому випадку гарантійний строк обслуговування відлічується від дня покупки за умови правильного підключення.

Який строк гарантії дає Gorenje на свою техніку?

Вся техніка Gorenje, крім газових конвекторів, має гарантію 2 роки. Гарантийний строк обслуговування газових конвекторів Gorenje і техніки Mora становить 1 рік.

Що стосується водонагрівачів Gorenje, то в залежності від моделі вони мають 5, 7, 10 років гарантії на цілісність баку та 2 роки на всі інші деталі.

Комбіновані холодильники, холодильні та морозильні камери

Чим відрізняється комбінований холодильник/морозильник від двокамерного холодильника/морозильника?

Ці поняття ідентичні. Двокамерні й комбіновані холодильники мають на увазі під собою наявність двох відділень - холодильного й морозильного. Як двокамерні, так і комбіновані холодильники бувають однокомпресорні й двокомпресорні.

Які переваги/недоліки одно- і двокомпресорних холодильників?

Переваги двокомпресорних холодильників:

 1. Кожну камеру  обслуговує свій незалежний компресор, що дає можливість роздільного регулювання температури в холодильній і морозильній камерах. Крім того, при розморожуванні або очищенні однієї з камер, інша камера продовжує функціонувати.
 2. Навантаження розподіляється на 2 компресори, отже, запас надійності буде вище.
 3. У двокомпресорних холодильниках є багатопотокова система циркуляції повітря Multiflow –  5 кліматичних зон (до 8°C у холодильнику; 3.5°C у ящику для овочів; близько 0°C в «зоні свіжості»; - 18°C і нижче в морозильнику; - 12°C на полках дверцят морозильника). Зазначена вище так звана «зона свіжості» - це багатофункціональний контейнер, що є самою холодною зоною в холодильнику (0 гр. С). При зазначеній температурі розмноження бактерій (зокрема, хвороботворній бактерії listeriа welshimeri у різних сортах сиру) неможливо.

Що стосується переваг однокомпресорних холодильників:

 1. Рівень шуму однокомпресорних холодильників нижче, ніж двокомпресорних.
 2. Підвищена економічність - у порівнянні з аналогічним по розміру двокомпресорним апаратом, однокомпресорний буде споживати менше електроенергії.
 3. Нижча ціна холодильника, що в деяких випадках є вирішальним чинником.

При роботі холодильника чутні звуки: скрип, дзюркіт. Чи є це недоліком у роботі холодильника?

Те, що Ви чуєте зі свого холодильника - це звук, що виникає при русі холодоагенту по системі охолодження. Цей звук є ознакою правильної роботи холодильника й не може вважатися зайвим.

Чим відрізняється система «NO FROST ADVANTAGE» від Gorenje від систем No Frost інших виробників?

Технологія «NO FROST ADVANTAGE» від Gorenje розподіляє охолоджене повітря по всьому просторі морозильної камери, де зберігаються продукти, скорочуючи рівень вологи в ній та запобігаючи утворенню льоду на продуктах і на внутрішній частині приладу. Заморожені продукти не примерзають один до одного, а контроль за температурою допомагає зберегти їх якість та аромат. Система «NO FROST ADVANTAGE» також означає економію години - Ви не витрачаєте його на розморожування. Крім морозильників, ця технологія також застосовується в комбінованих холодильниках Gorenje. Конкурентноздатною перевагою комбінованих холодильників Gorenje з системою «NO FROST ADVANTAGE» є ефективне видалення вологи лише з морозильного відділення. У тої ж годину підтримується її рівень у холодильному відділенні, що запобігає висиханню продуктів та забезпечує оптимальні умови для тривалого зберігання фруктів та овочів. Від тепер листя салату будуть залишатися хрумкими та свіжими набагато довше, ніж у моделях, обладнаних Total No Frost в обох секціях комбінованого приладу.

Витяжки

Для чого призначений вугільний фільтр і де його можна купити?

Вугільний фільтр призначений для роботи витяжки в режимі рециркуляції. Придбати фільтри для витяжок Gorenje можна в авторизованих сервісних центрах.

Чи існує формула для розрахунку потужності витяжки залежно від об’єму приміщення кухні?

Так, така формула існує і має такий вигляд:
Потужність витяжки = (Об’єм кухні - Об’єм меблів) х 12. При цьому потрібно враховувати,  в якому режимі буде використовуватися витяжка: відводу повітря або рециркуляції. При цьому, у режимі відводу повітря, варто додати 5-7% до потужності витяжки на кожний вигин гофрованого шлангу або повітреходу. А в режимі рециркуляції, додати 25-30%, тому що вугільний фільтр зменшує потужність витяжки на цю величину.

Плити, варильні поверхні, духові шафи

Чи можливо використання газових варильних поверхонь Gorenje з балонним газом?

Підключення газових плит і варильних  поверхонь можливо як до магістрального газу, так і до зрідженого. Заводські налаштування орієнтовані на магістральний газ, але є можливість установки форсунок для переходу на зріджений газ.

До деяких моделей плит форсунки під зріджений газ ідуть у комплекті із плитою. Також форсунки можна замовити через авторизовані сервісні центри.

Чи можна використовувати посуд з алюмінію для готування їжі на електричній плиті зі склокерамічною поверхнею?

Використовувати посуд з алюмінію для готування їжі на електричній плиті зі склокерамікою не рекомендується, тому що  в результаті змінюється колір  варильної поверхні. На функціональні можливості склокераміки це не впливає, але  зовнішній вигляд буде втрачений.

Я хотіла б довідатися, до скількох градусів нагріваються стінки плити з газовою духовкою, а то мене лякають, що така плита може зіпсувати стінки шаф у моїй кухні, що я збираюся купувати, але я не хочу вбудовану техніку.

Плити Gorenje сертифіковані на ринку України відповідно до стандарту ДСТУ ІЕС 60335-2-6:2002. Відповідно, температура нагрівання корпусу плити не повинна перевищувати зазначену в стандарті для конкретного матеріалу корпуса. Для гарантії збереження меблів необхідно, щоб між плитою й меблями була відстань 2-5 см., залежно від розміру плити й термостійкості кухонних меблів. Більше точну інформацію з особливостей установки плити можна знайти в інструкції для експлуатації.

Добрий час доби!

Хотілося б одержати відповіді по темі підключення електричної плити в електромережу 220V.

Що таке приєднувальна потужність?
На існуючій плиті, на вилці проглядаються написи типу - 40 А 220V. Про що це говорить?  Чи виникнуть у мене проблеми при підключенні?
Це сумарна потужність всіх конфорок + духовки. Інакше кажучи, максимальна споживана потужність.
Це говорить про те що, дана вилка розрахована на тривалу дію струму 40 А, або 40 помножити 220 V = 8,8 кіловат.

Я хотіла б довідатися, наскільки міцна склокерамічна варильна поверхня. У будинку діти, можуть що-небудь упустити. І як довго вона служить? Чи підлягає заміні на плиті, що окремо стоїть?

Склокерамічні поверхні витримують статичне навантаження порядку 25 кг/кв.см. Міцність стосовно ударних навантажень дозволяє цьому матеріалу витримувати падіння каструлі вагою 1,8 кг із висоти 50 см, що перевищує норми, задані європейськими стандартами (там висота падіння лише 15 см).
Склокераміка витримає, якщо на зону нагрівання з температурою 670 гр.С проллється холодна вода або впаде шматок льоду. Розраховано, що при нагріванні робочої зони до 580 гр.С на 1 годину щодня, строк її служби складе 15 років.

Якщо за якимись причинами вийшов з ладу нагрівальний елемент, нема необхідності міняти всю поверхню - підлягає заміні лише один нагрівальний елемент.

Яка вантажопідйомність склокерамічної поверхні? Я знаю, що в моєму холодильнику скляна полиця витримує 25 кг. А яка ситуація у цьому випадку?

Максимальне навантаження для склокерамічних варильних поверхонь: на конфорку 5 кг, на всі конфорки не більше 15 кг.

Чому варильні поверхні Gorenje не комплектуються електричним кабелем?

Це пов'язано в першу чергу з тим, що виробникові не може бути відомо, на якій відстані від розетки буде перебувати поверхня, відповідно немає можливості визначити, дротом якої довжини комплектувати виріб. По-друге, варильні поверхні мають два варіанти підключення залежно від напруги у мережі: 220В або 380В. У кожному із цих випадків передбачається різна площа поперечного перетину дроту й різні типи вилок.

Здрастуйте! Я придбала духову шафу Гореньє В7575Е, і при переїзді втратила інструкції. Тепер не знаю, як користуватися таймером. Де і як можна придбати ці інструкції? Спасибі.

Інструкція вислана Вам на зазначену адресу електронної пошти.
З повагою, компанія Gorenje.

Пральні та сушильні машини

Чому в нових пральних машинах "Gorenje" є вода?

Кожна пральна машина при виробництві проходить на заводі багаторівневий контроль якості, внаслідок цього в машині залишається незначна кількість води.

Чому після віджиму з’являється вода під пральною машиною (вертикалка)?

Можлива причина - відбулося засмічування фільтра. Треба почистити фільтр.

Які властивості баків з карботеку в пральних машинах?

Карботек:

 • матеріал нового покоління;
 • поліпропілен, посилений CaCO3;
 • володіє винятковими:
  • механічними властивостями
  • термостійкістю
  • стійкістю до хімічного впливу;
 • термін служби - 2500 циклів прання (16 років).

Панель Управління

Компанія Gorenje висловлює свою повагу і вдячність за шанобливе ставлення до української мови. 

Gorenje є знаною у світі, як виробник високоякісної побутової техніки, здійснює її продаж в більшості країн світу, і в тому числі в Україні. Переваги продукції Gorenje – висока якість, надійне функціонування та тривалий строк служби. Кількість споживачів, які віддали свою перевагу продукції gorenje сягає декількох мільйонів. 

Однією з причин того, що споживачі віддають перевагу в придбанні продукції gorenje, є те що для компанії Gorenje важливий кожен покупець та споживач продукції. 

Компанія Gorenje завжди виходить з того, що інтереси кожного окремого 
споживача є важливими для компанії та завжди ставилась з розумінням до питань, які виникають у споживачів та прихильників нашої техніки, у зв’язку із чим одна із перших започаткувала маркування товарів та переклад всієї супровідної документації українською мовою.

Компанія Gorenje завжди поважає та дотримується законів України. Вся продукція, що надходить на територію країни проходить обовязкову сертифікацію та повністю відповідає вимогам чинного Українського законодавства.

Разом з тим, порушене питання про українізацію панелей управління було передано виробнику для розгляду можливого впровадження найближчим часом. 

Тим часом, йдучи на зустріч побажанням споживачів, користувачі, які потребують інформації на панелі приладів управління пральних машин українською мовою, забезпечуються спеціальними оригінальними наліпками виконаними українською мовою за додатковим запитом в кол-центр компанії.

Звертаємо вашу увагу, що кольорові пральні машини та пральні машини лінії Simplicity Collection мають міжнародні піктограми.

Дрібна побутова техніка

Чи може бути небезпечним вживання їжі, що приготована в мікрохвильовій печі?

Ні. Мікрохвилі – подібно до електриці або газу – джерело енергії. Їжа залишається саме такою, як при готуванні на електричних або газових плитах; єдина відмінність полягає в тому, що завдяки принципово новому підходу їжа нагрівається значно швидше.

Чи можливо / рекомендовано користування мікрохвильовими печами для зігрівання молока для малюків, чи молоко, зігріте в мікрохвильовій печі може зашкодити дитині?

Молоко, зігріте в мікрохвильовій печі можна давати навіть малюкам. Після зігрівання в мікрохвильовій печі молоко не змінює свої властивості, крім температурних. Єдина небезпека під час зігрівання молока в мікрохвильовій печі полягає в тому, що молоко містить жир, отже, при неналежному нагріванні молоко може збігти. Після зниження температури молоко цілком прийнятне для вживання.

Чому металевий посуд не прийнятний для готування в мікрохвильових печах?

Метал відбиває мікрохвилі. На відміну від пластикового та керамічного посуду, який пропускає мікрохвилі, вони відбиваються металевими предметами назад, до джерела, або усередину печі. Це може спричинити перегрівання магнетрону, скорочення терміну його роботи або викликати іскріння, яке зіпсує внутрішню частину мікрохвильової печі. Гострі або дуже тонкі металеві предмети можуть бути особливо небезпечними. Тонкі металеві частини можуть нагрітися до такого рівня, коли вони почнуть розпікатися (стають подібними нитці розпечення в електричній лампочці) і можуть стати причиною пожежі. Гострі краї можуть також нагрітися дуже сильно і зламатися – в цьому випадку це призведе до іскріння: наслідки явні.

Як працює функція розморожування в мікрохвильовій печі?

Під час розморожування продуктів, магнетрон вмикається і вимикається почергово. Такою є  властивість тепла, що виробляється в зонах нагріву, проникати крізь об’єкт – продукт харчування – розморожуючи його. Коли магнетрон вимикається, тепло рівномірно розповсюджується крізь їжу, в такий спосіб продукт розморожується.

Якщо іскріння пошкодило захисне покриття внутрішньої металевої частини мікрохвильової печі, чи буде вона безпечною для користування?

Так. Така піч залишається безпечною для користування. Покриття на металевих стінках має лише естетичну функцію. Металеві стінки печі будуть відбивати мікрохвилі і без емалевого покриття,  отже виконувати свою функцію.

Чи скорочує готування за допомогою мікрохвиль поживну цінність їжі?

Не більше ніж звичайне готування. Якщо їжа  нагрівається, певні речовини руйнуються; однак, молекулярна структура залишається неушкодженою, на відміну від смаженої в олії страви, або вареної їжі.

Як чистити мікрохвильову піч?

Оскільки внутрішня частина мікрохвильової печі не нагрівається, зробити самоочисну  піч  неможливо. Таким чином, внутрішню частину треба регулярно очищати за допомогою м’якої тканини, змоченою в мильній піні. Стінки чистяться так само, як і поверхні кухонних плит.

Водонагрівачі

Чому Gorenje не застосовує функцію "половинна потужність?

Дана функція економії електроенергії не дає в принципі. Вона дозволяє лише знизити струмове навантаження на електромережу.

Чому водонагрівач Gorenje такі важкі?

Справа в тому, що для виготовлення внутрішнього бака застосовується сталевий лист збільшеної товщини (до 2,25 мм). При роботі водонагрівача під впливом надлишкового внутрішнього тиску такий бак менше деформується й захисна емаль усередині бака не тріскається.

Чому всі водонагрівачі Gorenje мають нагрівальні елементи потужністю 2 кВт?

Потужність 2 кВт є оптимальною, як з погляду навантаження на електричну мережу, так і з погляду часу нагрівання.

Що таке технологія DigiTech?

Використання цифрових технологій надає можливість з надзвичайною точністю підтримувати температуру води, яка задана користувачем, і заощадити на споживанні електроенергії до 10%, у порівнянні зі звичайними водонагрівачами. Інноваційна система діагностики водонагрівачів DigiTech вчасно надасть необхідну інформацію для запобігання виникненню проблем з водонагрівачем.

Який мінімальний та максимальний робочий тиск у водонагрівачах Gorenje?

Мінімальний робочий тиск, при якому буде забезпечуватися нормальна робота водонагрівача - 2 бар. Окрім цього, є безтискові електричні водонагрівачі (серія TGR SN). Спеціальний повітряний клапан у них дозволяє використовувати запас води з нагрівача у випадку, якщо тиск у системі водопостачання слабкий або зовсім відсутній.

Щодо максимального робочого тиску, те водонагрівач можна підключати до водопровідної мережі в будинку без редукційного клапана, якщо тиск у мережі нижчий за 8 бар.