Архів

Понеділок, 20. Грудень 2010

У Європі вступає в дію нове позначення класів енергоспоживання

У Європі вступає в дію нове позначення класів енергоспоживання
Велен’є, 20 грудня 2010 року. Сьогодні в Європі набуло чинності нове позначення класів енергоспоживання для холодильників, морозильних камер, пральних машин, посудомийних машин і телевізорів. Європейський парламент схвалив нове позначення 19 травня 2010 року Директивою 2010/30 EU. Використання нового позначення буде необов’язковим протягом перехідного періоду, який триватиме один рік; через 12 місяців постачальники будуть зобов’язані приєднувати нові етикетки до всіх виробів.

Позначення класів енергоспоживання було впроваджене на європейських ринках у 1995 році. Головна мета цього позначення - надання стандартизованої інформації споживачам щодо енергоспоживання, продуктивності та інших характеристик електропобутових приладів, таким чином допомагаючи споживачам вибирати найбільш ефективні вироби. У цьому значенні позначення класів енергоспоживання зіграло ключову роль у мотивуванні до покращення енергоефективності електропобутових пристроїв, що послужило прикладом для інших країн світу. Це позначення допомогло вибрати напрямок експериментально-конструкторських розробок виробників, завдяки якому сьогодні більшості пристроїв присуджуються найвищі класи енергоспоживання.

Для збереження основної мети позначення, а саме для допомоги споживачам щодо їх рішень відносно покупок, потребувалося переглянути його. Тому 19 травня 2010 року Європарламент на основі пропозицій Європейської комісії прийняв Директиву 2010/30 EU, яка встановлює ключові принципи та обов’язки, у тому числі нормативи щодо таких груп виробів, як холодильники, морозильні камери, пральні машини, посудомийні машини та телевізори. Незабаром будуть прийняті нормативи щодо інших електропобутових приладів.

У новому позначенні збережено відмінний дизайн і розділення виробів на сім класів енергоспоживання, від A до G, кожен із яких має свій колір - від темно-зеленого (висока енергоефективність) до червоного (низька енергоефективність). Формат позначення також збережено. Нововведення включає можливість додання трьох нових класів енергоспоживання: A+, A++ та A+++, а також введення загальнозрозумілих невербальних піктограм. Нове позначення класів енергоспоживання також містить загальну інформацію, таку як рівень шуму та методи, що застосовувалися для визначення класу енергоспоживання та обчислення індексу енергоефективності залежно від типу виробу.

Для постачальників більшість обов’язків не зміниться. Вони повинні поставляти вироби, що мають етикетки із зазначенням класу енергоспоживання, і надавати стандартизовану інформацію щодо виробів у всіх документах та інформаційних матеріалах; крім того, вони несуть відповідальність за точність інформації, указаної на етикетках і у стандартизованих таблицях даних. З іншої сторони, у точках продажу роздрібні продавці повинні демонструвати ці етикетки, які мають розташовуватися на передній або верхній частині корпусів пристроїв, а також бути добре помітними. Вироби, що наразі мають старі етикетки із зазначенням класу енергоспоживання, дозволено залишити у продажу, доки не буде спорожнено складські запаси. До виключень належать дистанційна торгівля, продажі через Інтернет та інші методи продажів, коли покупець не може бачити виставлений на продаж виріб; щодо таких продажів постанова повністю вступить у дію у квітні 2012 року.