Архів

Вівторок, 17. Серпень 2010

Компанія Gorenje придбає провідного шведського виробника великої побутової техніки

27 липня 2010 г. компанія Gorenje уклала контракт на придбання 100% частки власності скандинавської компанії Asko Appliances Group. Придбання провідного шведського виробника побутової техніки є стратегічним кроком. Таким чином обидві компанії отримують низку важливих переваг від спільної роботи, які забезпечують можливості прискореного розвитку. При цьому Gorenje реалізує свою стратегію швидко зростаючого гравця європейського ринку.

Asko Appliances Group - компанія з головним офісом у Швеції, що спеціалізується на виробництві та реалізації великої побутової техніки, призначеної, головним чином, для верхніх сегментів ринку. Компанія виробляє посудомийні та пральні машини, сушарні барабани в м. Вара (Швеція), а також кухонні плити, духовки й прасувальні катки в м. Лахті (Фінляндія). Продукція, що випускається під маркою ASKO, позиціонується у верхньому сегменті, а під маркою UPO - у середньому. Під маркою ASKO також випускається ряд продуктів для професійного використання на швидкозростаючому напівпромисловому ринку, який має величезний потенціал.

Річний дохід Asko в 2009 р. склав 173 млн. євро, а на 2010 р. її бюджет становить 176 млн. євро включно із прибутком до вирахування відсотків, податків і амортизаційних відрахувань 7,2 млн. євро. Загальний капітал компанії на кінець червня 2010 р. склав 26,5 млн. євро.

Для Gorenje придбання компанії Asko Appliances Group, яка раніше належала групі Antonio Merloni Group (Італія), - ще один важливий крок у завоюванні недостатньо охоплених ринків скандинавських країн, Північної Америки та Австралії, які є для компанії головними. Отже, група Gorenje стала власником ще однієї престижної марки, яка використовуватиметься для додаткового виробництва посудомийних і пральних машин.

Ціна придбання - 4,5 млн. євро. Фінансування здійснено з коштів, отриманих у рамках збільшення капіталу зусиллями Міжнародної фінансової корпорації в червні 2010 р. Очікуваний вплив придбання на бюджет Gorenje на 2010 р., а також на стратегічний план групи Gorenje буде позитивним.

Голова правління Gorenje Франьо Бобінак задоволений цим стратегічним об’єднанням і укладенням угоди, завдяки якій Asko та Upo стають частиною Gorenje: «Придбання Asko - історична віха для Gorenje. Це взаємовигідне об’єднання, оскільки воно доповнює портфель брендів Gorenje елітними марками та відкриває для Gorenje важливу можливість зміцнити своє становище у скандинавських країнах, Північній Америці та Австралії. Особливо важливим є те, що розробка й виробництво посудомийних машин в Asko доповнюють наше власне виробництво. Таким чином, компанія Gorenje реалізує свій стратегічний план, а також бере на себе активну роль в об’єднанні сил галузі побутової техніки. Між компаніями Gorenje та Asko простежуються численні взаємодії в галузях продажу й маркетингу, розробки продукції, управління нею, а також у сферах постачання та виробництва».

У зміні власника генеральний директор Asko Appliances Стефан Біллінгер вбачає нові можливості: «Бути частиною групи компаній Gorenje означає користуватися багатьма перевагами. Нові ринки, канали збуту й розширений асортимент продукції безумовно є позитивними моментами як для Asko Appliances, так і для Gorenje. Крім того, для Asko надзвичайно важливим є надійний власник, який має довгострокові цілі та стратегічне бачення. Я вважаю союз Asko та Gorenje взаємовигідним і здатним у багатьох аспектах позитивно вплинути на бізнес обох компаній і з нетерпінням чекаю на розвиток бренду Asko під керівництвом Gorenje».

Застереження. Усі повідомлення українською мовою призначені виключно для інформаційних цілей.