Архів

П’ятниця, 3. Квітень 2009

Дизайн для Gorenje від Nika Zupanc в Мілані

Дизайн для Gorenje від Nika Zupanc в Мілані
Квітень 2009 - Знаменитий Центр дизайну в Мілані, Superstudio Più, вперше приймає майстра зі Словенії. І хоча Ніка Зупанц (Nika Zupanc) бере участь в Salone del mobile вже вчетверте, вона вперше представить власний павільйон! Ще більш чудовою новиною є те, що іноваційний дизайн для Trimo і Gorenje, розроблений за участю Ніки Зупанц, також буде представлений в рамках її шоу.

Виставка. Тимчасовий Музей Нового Дизайну (Temporary Museum of New Design), котрий знаходиться під патронатом легендарного Джуліо Каппелліні (Giulio Cappellini) і відрізняється суворим відбором представлених учасників та робіт. Презентація нових робіт 26 запрошених дизайнерів проходитиме на двох майданчиках в Мілані загальною площею 13000 м. з 22 по 27 квітня 2009.

Своєю виставкою Я Куплю Квіти Сама (I Will Buy the Flowers Myself), Ніка Зупанц вступає в боротьбу зі стереотипами соціально заклейменною жінкою з притаманною їй щирістю, яку тут особливо надихають історії відомих літературних героїнь. Таким чином, її відображення простору розкривається через послідовність пікантних коментарів, виражених в безсоромно прекрасній формі.

Дизайнер заявляє основний мотив своєї виставки вже на вході в Superstudio Più, де відвідувачі стикаються з чорним кольором точкової архітектурної інсталяції. З її димарем та перламутровим димом, вона виглядає монолітом, який розділяє світ предметів від світу форм, і, таким чином, представляє перехід в інший вимір. Ника Зупанц спроектувала цю інсталяцію, названу Ляльковий Дім (The Doll House), у співпраці з Трімо (Trimo).

Інтер'єр павільйону, сповнений шаленими сплетіннями раціональних та ірраціональних рис в родині шести об'єктів, які під прикриттям Лялькового Дому (The Doll House) можуть бути прочитані, як опір жінок, скованих Романтизмом, які віддають перевагу купівлі квітів самим собі. Цими предметами є: дивани, стіл, іграшкова машинка, дитяче ліжко, метелка для змахування пилу та міні-плита Місіс Деллоуей (Mrs. Dalloway) від Gorenje.

Генетичний дизайн міні-плити Місіс Деллоуей простий до геніальності, проте надзвичайно точний та витончений. Її форма і конструкція заграє з логікою «від кутюр» і «точною» функціональністю. Ніка Зупанц спроектувала цю міні-плиту ексклюзивно для Gorenje - претензійно, дизайн-орієнтованого міжнародного виробника домашніх побутових приладів. Міні-плита створена в дусі елегантності, перекреслюючи всі упередження та стереотипи, пов'язані з кухнею; її незвичайна форма скоріше ставить її в один ряд зі сміливими іконами сучасного міського життя, ніж з працьовитими домашніми побутовими приладами. У досить безсоромній манері вона підкреслює протилежні ролі, які ми граємо; розриви між нашими цілями і нашим іміджем, нашими обіцянками та їх реальними результатами.

Участь Ніки Зупанц в міланській виставці проходить за підтримки Міністерства культури Словенії та міста Любляна.